Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Якщо дитина зїла отруту для пацюків

    Отруєння щурячою (мишачою) отрутою зустрічаються не тільки у гризунів і домашніх тварин, але, на жаль, і у дітей через їх цікавість та безтурботність дорослих. Отруєння отрутою для щурів характеризується важливою особливістю - симптоми виникають не відразу, а лише через кілька годин або навіть 2-4 дні (залежно від речовини, що входить до складу отрути). Справа в тому, що приманку їсть спочатку лише один гризун і якщо він не гине – до поїдання приступають інші. Саме тому отрути для щурів створюються із уповільненою дією, проте всмоктується отрута із травного тракту швидко!
     
    Ознаки отруєння
    До симптомів отруєння відносяться головні болі, часто генералізовані.
     
    Типовим для картини отруєння щурою отрутою є порушення згортання крові і, отже, кровотечі з носа, внутрішньопорожнинні кровотечі, згустки крові в сечі, кров у стільці, поява кровоточивості ясен, крововиливу на слизових оболонках та шкірі.
     
    Через великі крововтрати, відповідно, можуть виникати блідість шкіри і слизових, дуже сильні запаморочення, може порушуватися слух і зір.
     
    Звичайно ж, можуть бути загальні симптоми отруєння: слабкість, млявість, нудота, втрата апетиту, у деяких пацієнтів відзначається ломота у всьому тілі, пронос зі слизом, сильне блювання, біль у животі.
     
    Що ж робити, якщо Ви запідозрили отруєння дитини щурячою отрутою?
    Насамперед - необхідно ВИКЛИКАТИ БРИГАДУ ШВИДКОЙ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ!
     
    До прибуття швидкої медичної допомоги:
     
    1. Якщо дитина свідома - викличте блювоту, давши рясно підсолене (1-3 чайних ложки солі на склянку води) питво і натиснувши на корінь язика двома пальцями. Цю процедуру бажано повторити кілька разів. Після чого дайте дитині склянку води з активованим вугіллям, яка завжди повинна бути в домашній аптечці (1 табл. на 10 кг ваги дитини, краще - попередньо подрібнивши таблетку до порошку), або інший сорбент (Ентеросгель, Полісорб, Атоксіл та ін.).
     
    2. Якщо силу емоційних особливостей дитини у Вас не виходить викликати блювання - обов'язково дайте сорбент і чекайте на бригаду швидкої допомоги, лікар проведе зондове промивання шлунка. Рот прополощіть водою.
     
    3. При попаданні отрути на шкіру змийте теплою водою з милом.
     
    4. До прибуття швидкої допомоги Вам необхідно з'ясувати, як давно отрута потрапила в організм та його кількість. Необхідно буде сказати точну назву отрути або показати упаковку від неї лікарю. Ця інформація значно допоможе у лікуванні Вашої дитини!
     
    Хочеться відзначити, що дитині потрібно проковтнути досить багато отрути, щоб викликати важке отруєння. Але, враховуючи серйозні наслідки дії отрути для щурів та її швидке всмоктування, Ви не повинні зволікати з викликом лікаря! Тому якщо розкладаєте або зберігаєте отруту, то лише у недоступних для дитини місцях!
     
     
     
    Городкова Юлія В'ячеславівна
    кафедра дитячих хвороб ЗДМУ

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я