Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Якщо дитина з'їла пральний порошок

    Дитина шкільного віку може помилково вживати в їжу пральний порошок. Пральний порошок характеризується лужними властивостями та може спричинити хімічний опік стравоходу, шлунка, глотки, ротової порожнини. Вживання навіть незначної кількості порошку для посудомийної машини викликає серйозні опіки стравоходу. Практично всі компоненти порошку можуть спричинити розлад кишечника та тяжке отруєння.
     
    Якщо Ви не бачили, як дитина з'їла порошок або контактувала з ним, то запідозрити отруєння можна, якщо є:
     
    нудота або блювота,
    біль в животі,
    запаморочення або втрата свідомості,
    може бути велика слинотеча,
    сонливість.
    За відсутності лікування надалі можуть уражатися нирки, печінка, руйнуватися клітини.
     
    Що робити, якщо дитина з'їла пральний порошок?
    ПО-ПЕРШЕ, необхідно ВИКЛИКАТИ БРИГАДУ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ! Навіть якщо самопочуття дитини не порушено! Деякі хімічні речовини всмоктуються не негайно, а з часом і можуть викликати тяжче отруєння, ніж, якби допомогу було надано відразу.
    Необхідно прополоскати рот, якщо можливо – горло, водою, але не мінеральною газованою (оскільки містить вуглекислоту) і в жодному разі не кислими розчинами (нейтралізація лугу кислотою неефективна, тому що вуглекислий газ, що утворюється, розширює шлунок, що погіршить стан дитини), вимити руки.
    Дайте випити склянку води, краще з сорбентом – наприклад, активованим вугіллям, яке завжди має бути присутнім у домашній аптечці: 1 табл. на 10 кг ваги дитини, попередньо подрібнивши таблетку до порошку.
    Однак – якщо миючий засіб – рідкий (у тому числі шампунь, рідке мило) або отруєння викликане очисним порошком (для посудомийної машини), то не давайте дитині пити, оскільки рясно утворюється піна і в розчині ПАР (поверхнево-активні речовини) починають діяти активніше. Дайте ліки, що зменшують утворення бульбашок газу (симетикон, диметикон)
    Далі спробуйте з'ясувати, що саме проковтнула Ваша дитина: назва, кількість порошку і скільки пройшло часу з моменту його вживання. Ця інформація дуже допоможе у лікуванні Вашої дитини. З'ясовані дані необхідно буде розповісти лікареві та показати упаковку прального порошку.
    У жодному разі НЕ МОЖНА самостійно викликати блювоту – щоб не виникло опіків (при повторному проходженні хімічної речовини стравоходом) та піноутворення. Необхідне зондове промивання шлунка здійснить лікар. Якщо ж блювота відбулася мимоволі – збережіть блювотні маси до приїзду лікаря. Для приглушення блювотного рефлексу можна дати шматочок льоду розсмоктувати.
    В очікуванні швидкої допомоги - можна дати трохи вершкового масла або жирних вершків (пов'язують ПАР), але якщо точно відомо, що з'їдений порошок, а не інша речовина, яка може бути жиророзчинною.
    Не лайте дитину. Цим Ви тільки погіршите його стан і проґавте дорогоцінний час. Повчальні бесіди будуть актуальні після одужання дитини.
    І звичайно, перш за все, важлива профілактика – краще запобігти, ніж лікувати, тому зберігайте засоби побутової хімії у недоступних для дітей місцях!
     
     
     
    Городкова Юлія Вячеславівна
    кафедра дитячих хвороб ЗДМУ

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я