Сайт поддерживается
ведущими специалистами кафедр
Запорожского государственного
медицинского университета
Укр   |   Рус

  Як вибрати настільну лампу для дитини

  Як вибрати настільну лампу для дитини

  Враховуючи те, що кожна дитина достатньо часу проводить за навчанням в домашніх умовах, або просто займається своїм хобі, яке потребує зорової концентрації, необхідно створити для неї відповідні умови освітлення, щоб уникнути негативних наслідків.

  Негативні наслідки поганого освітлення

  При недостатньому освітленні кімнати чи робочого місця (писемного столу) можливі такі наслідки як: напруження і перенапруження зорового аналізатора, що для несформованого дитячого ока загрожує розвитком міопії (короткозорості) особливо,  коли у дитини є вроджена схильність до цього.

  Також як наслідок напруженої праці виникає швидка втома, роздратованість. Тому ефективність від навчання при недостатньому освітленні знижена.

  Як влаштувати  робоче місце дитини

  Робочий стіл дитини повинен стояти біля вікна, так щоб вона сиділа лицем до світла, не перешкоджаючи променям попадати на поверхню стола. Це в тому разі, коли дитина вчиться при денному світлі.

  Проте з настанням сутінків і темноти необхідно продовжувати навчання (особливо при коротких днях взимку, коли сонце заходить вже о 16-17 годині) тому використовується штучне освітлення.

  При виборі настільної лампи потрібно звернути увагу на кілька основних відмінностей, які відрізняють просту (для декору) від лампи для роботи.

  В першу чергу дивимось на форму плафона, вона повинна бути конусоподібною або сферичною, проте у жодному разі не циліндроподібною.

  Колір плафона не повинен бути яскравих кольорів, так як вони дратують і відволікають, тому рекомендують зелений.

  Ніжка лампи повинна бути гнучкою, так щоб можна було контролювати направленість світла.

  Рекомендована відстань від лампочки до столу приблизно 35-40 сантиметрів. В тому разі, якщо на робочому столі знаходиться монітор комп’ютера, то вона обов’язково повинна світити вище нього.

  Якщо ваша дитина правша, то настільна лампа повинна бути зліва, якщо лівша  - то по праву руку, щоб не затемняти собі робоче місце.

  При підборі самої лампочки вам необхідно звернути увагу на її параметри, проте на сьогоднішній день появились енергоощадні  лампи, на яких є достатньо нестандартні і не завжди зрозумілі для нас параметри. Спектр температури світла таких ламп повинен бути 2700K, що відповідає приємному, тепло-білому випромінюванню, інші параметри наведені в таблиці нижче.

  Лампа/Параметри Потужність ват Потік світла Лм(Люмен)
  Розжарювання 60-100 650-1300
  Енергозберігаюча 13-20 650-1300
  Світлодіодна 8-14 650-1300

   

  Герич Д.І.­,
  кафедра дитячих хвороб ЗДМУ

  Минута позитива

  Шаги к здоровью

  Социальный проект
  для детей и родителей, будущих мам,
  врачей-педиатров, семейных врачей, неонатологов.

  Сайт сопровождается ведущими специалистами кафедр
  Запорожского государственного медицинского университета

  Мы:    babykrok@gmail.com

  Задать вопрос
  Все права защищены © Шаги к здоровью