Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Як не помилитися при виборі дитячого сонцезахисного засобу

    Як не помилитися при виборі дитячого сонцезахисного засобу

    На полицях супермаркетів, в аптеках, та й загалом, на косметичному ринку представлено безліч засобів, які позиціонуються як сонцезахисні. Існує ряд особливостей, які потрібно врахувати при підборі такого засобу для дітей. Найважливіше розуміти, що засіб, яке розраховане для дорослих не підходить малюкам. Пов'язано це з тим, що шкіра у дітей набагато тонше і легше пропускає всі речовини, що входять до складу сонцезахисного засобу, в тому числі і шкідливих, (формальдегід, фенол, парабени, пропіленгліколь і різні аромати).

    1. Шукаємо позначку про вік, з якого може застосовуватися засіб. Для самих маленьких, а саме з народження має стояти позначка «0+». Засоби, які дозволено використовувати дітям старше 3-х років мають просто позначку «для дітей», без вказівки віку.

    2. У дитячих сонцезахисних засобах активними компонентами повинні виступати такі речовини, які не проникають через шкіру в кров, наприклад Тітанум, Діоксид або Оксид цинку.

    3. Найбільш загадковим для батьків залишається зрозуміти, що ж означають позначки UVA / UVB і SPF.

    UVA-промені - відносяться до довгих хвилях ультрафіолетового випромінювання. Практично всі вони, а саме близько 95%, доходять до землі. Присутні вони постійно, не залежно від погоди, кліматичного поясу і пори року. Під їх впливом утворюється загар і вільні радикали, які сприяють старінню шкіри і розвитку онкологічних процесів.

    UVB-промені відносяться до середніх хвилях ультрафіолетового випромінювання. Вони лише на 5% досягають землі і не настільки глибоко проникають в шари шкіри, як попередні. Найбільша активність цих променів відзначається в середині дня, а саме з 10 до 16 годин. Поглинаються вони хмарами, так що при похмурій погоді їх вплив набагато менше. Вплив UVB-променів набагато сильніше і різкіше, ніж UVA. Саме вони викликають опіки шкіри і мають виражений мутує впливом на клітини (стимулюють онкопроцесу).

    SPF - sun protection factor - сонцезахисний фактор. Його ступінь (від 2 до 50) вказує на здатність сонцезахисного засобу збільшити тривалість безпечного перебування під сонцем. За умови, що кошти буде нанесено не менше 2 міліграмів на один сантиметр квадратний шкіри. Чим вище ця цифра, тим більшого захисту від впливу сонячних променів на шкіру вони володіють.

    Фільтри SPF - це захист лише від спектра UVB-променів. Фільтри IPD і PPD - це захист від спектра UVA-променів.

    Висновок: на упаковці дитячого сонцезахисного засобу повинна бути позначка «захист UVA + UVB» і SPF від 15 до 50 (чим вище, тим краще).

    4. Наявність в сонцезахисному дитячому засобі таких компонентів, як пантенол, ромашка, вітамін Е, масло жожоба, календули тільки вітається, адже вони живлять і пом'якшують шкіру.

    Кілька правил використання сонцезахисних засобів:

    1. Наносити їх слід за 20-30 хвилин до виходу на сонце.

    2. Повторювати нанесення кожну годину, або після купання.

     

    Гребенюк Лариса Василівна,

    педіатр,

    кафедра дитячих хвороб ФПО ЗДМУ

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я