Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Що таке пролапс мітрального клапана

    Пролапс мітрального клапана (ПМК) - генетично обумовлена ​​мала аномалія розвитку серця. При цьому має місце «провисання» однієї або обох стулок мітрального клапана в порожнину лівого передсердя під тиском крові під час скорочення лівого шлуночка.

    Виникнення ПМК може бути обумовлено:

    За ступенем пролабування мітрального клапана виділяють: 1 ступінь від 3 до 5 мм, 2 ступінь від 6 до 9 мм, 3 ступінь більше 9 мм.

    Пролапс мітрального клапана: симптоми

    ПМК може супроводжуватися регургітацією різного ступеня: коли клапан щільно не закривається і пропускає кров в зворотному напрямку при скороченні шлуночків.

    ПМК може супроводжуватися скаргами, такими як:

    Найбільша група пацієнтів з ПМК - це підлітки в пубертатному періоді, у яких спостерігається вегетативна дисфункція на тлі гормональних перебудов. У таких пацієнтів ПМК може виникати через порушення вегетативної іннервації стулок мітрального клапана і подклапанного апарату, а так само через порушення пропорцій клапана і лівого шлуночка за рахунок інтенсивного росту, особливо якщо дитина займається спортом. Саме у цієї групи пацієнтів найбільш часто виникають скарги з рясною емоційним забарвленням за рахунок вегетативної дисфункції.

    Пролапс мітрального клапана: діагностика

    Для діагностики ПМК і визначення ступеня тяжкості використовують в першу чергу ехокардіоскопію з кольоровим доплером, ЕКГ для виявлення різних ускладнень (на кшталт порушень ритму і змін вегетативного тонусу), огляд для виявлення зовнішніх ознак часто зустрічаються при ПМК (високий зріст, дисгармонійний розвиток, зміна конфігурації грудної клітини), проведення проб з дозованим навантаженням і визначення толерантності до фізичного навантаження. Іноді потрібні додаткові аналізи і консультації суміжних фахівців.

    Пролапс мітрального клапана: лікування

    Лікування призначається залежно від ступеня вираженості, наявності ускладнень або скарг. Кратність спостереження і проведення ехокардіоскопії і ступінь допустимих фізичних навантажень визначає кардіолог.

    У дітей з ПМК до 5 мм без регургітації і при відсутності скарг за сучасними уявленнями, як правило, не потрібно обмеження фізичного навантаження, але ці діти перебувають на диспансерному обліку і повинні спостерігатися для виключення ускладнень.

     

    Кравець Людмила Володимирівна,

    кардіоревматолог,

    кафедра дитячих хвороб ФПО ЗДМУ

     

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я