Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

  Що таке проба Руф'є

  Що таке проба Руф'є

  Проба Руф'є - це проба з дозованим фізичним навантаженням для оцінки реакції серцево-судинної системи на фізичне навантаження.

  Для цього дитина перед проведенням проби повинна спокійно посидіти протягом 10 хвилин, потім йому вимірюється артеріальний тиск і пульс за 15 секунд, якщо АТ і пульс, знаходиться в межах норми, можна приступати до проведення проби.

  Дитині пропонується зробити 30 глибоких присідань за 45 секунд з витягнутими вперед руками. Після присідань дитина сідає і їй вимірюють пульс перші і останні 15 секунд першої хвилини після навантаження.

  За результатами вимірювання пульсу обчислюється індекс Руф'є за формулою:

  ІР = 4 * (ЧСС1 + ЧСС2 + ЧСС3) -200

  10

  Вікові референтні значення ІНДЕКСУ Руф'є (прийняті за кордоном)

  Діти з оцінкою «добре» і «відмінно» підлягають занять в основній групі, з оцінкою «задовільно» - у підготовчій, «слабо» і «незадовільно» - у спеціальній.

  В Україні проба Руф'є проводиться медичними працівниками районних поліклінік та амбулаторій. Її проведення регламентовано наказом МОЗ України від 20.07.2009 № 518/674 «Інструкція про Розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури».

  ПРИЙНЯТІ НАСТУПНІ референтні значення ІНДЕКСУ Руф'є В УКРАЇНІ

  Відповідно діти з індексом Руф'є нижче 3 і вище 6, 8 підлягають додатковому обстеженню.

  Характеристика груп з фізичної культури

  В загальній групі займаються: здорові діти з високим або середнім гармонійним фізичним розвитком, високим або хорошим рівнем реакції серцево-судинної системи (ССС) на пробу з дозованим навантаженням. Потрібен дозвіл на заняття в секціях з підвищеним фізичним навантаженням.

  У підготовчій групі: діти в відновлювальному періоді після гострих захворювань які не вимагають проведення ЛФК, із середнім рівнем реакції ССС на пробу з дозованим навантаженням. Потрібен дозвіл для занять в будь-яких секціях. Діти в підготовчій групі не здають нормативи і кроси.

  У спеціальній групі займаються діти зі значними відхиленнями здоров'я постійного або тимчасового характеру. Діти займаються за індивідуальною програмою в залежності від захворювання.

   

  Кравець Людмила Володимирівна,

  кардіоревматолог,

  кафедра дитячих хвороб ФПО ЗДМУ

  Хвилина позитиву

  Кроки до здоров'я

  Соціальний проект
  для дітей і батьків, майбутніх мам,
  лікарів.

  Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
  Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

  Ми:    babykrok@gmail.com

  Задати питання
  Всі права захищені © Кроки до здоров'я