Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

  Що таке «Холтер» і навіщо його проводять дітям

  Що таке «Холтер» і навіщо його проводять дітям

  «Холтер», або холтерівське моніторування - це безперервне моніторування електрокардіографії (ЕКГ) і / або артеріального тиску (АТ) протягом тривалого часу. Зазвичай обстеження проводиться 24 години, але може і 6, 12, 48, 72 годин.

  Основна мета цього дослідження полягає у виявленні порушень ритму серця, які неможливо виявити при звичайній ЕКГ. Зокрема, це порушення ритму серця, які виникають уві сні, при хвилюванні, при фізичному навантаженні або при інших ситуаціях, що виникають у повсякденному житті.

  Крім того, холтерівське моніторування ЕКГ призначає кардіолог перед початком лікування порушень ритму серця і для контролю його ефективності. Добове моніторування АТ частіше проводиться дорослим, щоб виявити підйоми артеріального тиску при гіпертонічній хворобі і правильно призначити лікування, проте все частіше підйоми АТ виявляють і у підлітків, тому цей метод дослідження також застосовують в педіатрії.

  З чого складається Холтер

  Складається обладнання з електродів, які кріпляться до шкіри обстежуваного спеціальними одноразовими наклейками, манжети для вимірювання тиску при реєстрації АТ, а також реєстратора, який записує показання. Може додаватися пояс для фіксації реєстратора або ремінець для носіння апарата на шиї.

  Як проводять дослідження

  Під час обстеження пацієнт повинен вести свій звичайний спосіб життя (відвідувати школу або дитячий сад, прогулюватися, займатися спортом, їсти, приймати ліки, призначені лікарем).

  Не менш важливим є ведення щоденника з обов'язковим записуванням часу дії. Він допомагає лікареві детально оцінити результати обстеження.

  Приклад запису щоденника:

  №    Дія     час       відчуття
  1  пробудження  8:00        -
  2  прийом жарознижуючого  10:17     Перебої в роботі серця
  3 підйом по сходах 4 хв       16:39    Задишка, серцебиття
  4 вечеря 20:33    Після їжі поява дискомфорту в області грудей                                         


  Як ви бачите, в першій колонці вказується номер дії по порядку. У другій - ту чи іншу дію протягом дня. У третій - час початку дії або навантаження. І, нарешті, у четвертій - відчуття, які відзначав пацієнт.

  Перед обстеженням рекомендується прийняти душ, так як на протязі обстеження це зробити буде неможливо.

  Забороняється під час обстеження:

  Рекомендується спати на спині або на боці, так як в положенні на животі можна змістити електроди.

  Одяг слід підібрати з натуральної тканини. Підійде бавовна, льон, джинс.

  Дане обстеження не може привести до ускладнень. Реєстратор вловлює невеликі серцеві потенціали, але не проводить електричний струм.

  Результати аналізує лікар-кардіолог. Вони будуть максимально точні, якщо пацієнт дотримувався вище перерахованих рекомендацій.

   

  Аксьонов Д.Є.

  кафедра дитячих хвороб ФПО ЗДМУ

   

  Хвилина позитиву

  Кроки до здоров'я

  Соціальний проект
  для дітей і батьків, майбутніх мам,
  лікарів.

  Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
  Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

  Ми:    babykrok@gmail.com

  Задати питання
  Всі права захищені © Кроки до здоров'я