Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

  Профілактика плоскостопості

  Профілактика плоскостопості

  Плоскостопість - це деформація стопи дитини, при якій спостерігається сплощення (зниження) її склепінь.

  Дитина народжується з плоскою стопою, і її склепіння формуються тільки тоді, коли віна стає на ноги. Стопа малюка набуває форму дорослої в 4 - 5 років, але повністю її формування закінчується десь до 10 років. Якщо Вам кажуть, що у вашої дитини 1 - 2 років плоскостопість, то це - фізіологічне явище і не потребує лікування.

  Якщо Ваша дитина починає скаржитися на те, що у неї болять ніжки, він втомлюється при ходьбі, Ви почали помічати, що взуття зношується більше з внутрішньої сторони, ніжки дитини набрякають - перевірте, чи немає у дитини плоскостопості.

  Це легко зробити в домашніх умовах: нанесіть на підошви дитини жирний крем або кольорову фарбу і поставте на білий аркуш паперу, так щоб вона щільно стояла на опорі і ніжки її були паралельно одна інший. Якщо малюнок підошви суцільний, зверніться відразу ж до лікаря-ортопеда.

   

  Профілактика плоскостопості вдома:

  1. Купуйте дитині спеціальне взуття. Не купуйте вузьке взуття або на плоскій підошві. Взуття дитини повинне бути потрібного розміру, зроблене з натуральних матеріалів, добре облягати ногу, мати жорсткий задник, каблучок до 0.5 см, мати твердий супінатор (це частина устілки, яка підтримує внутрішню частину стопи).

  2. Використовуйте спеціальні устілки-тренажери Планта (ці устілки мають масажні елементи, в області склепіння стопи. Їх можна використовувати не більше 6-ти годин на день і 5-ти днів на тиждень).

  3. Діткам можна пропонувати ходити по нерівній поверхні, наприклад по гороху, гальці, траві, піску, квасолі. Нехай дитина займається плаванням.

  4. Масаж. Масаж дитині ви можете робити самі або звернутися до фахівця, але пам'ятайте, якщо ви проводите масаж самостійно, то необхідно масажувати не тільки стопи, а й гомілки, стегна, сідниці.

  5. Гімнастика.

           Ходьба: на носочках, на п'ята, на внутрішній і зовнішній стороні стопи, перекачуючи з п'яти на носок.

           Сидячи: згинати й розгинати пальці і стопи, захоплювати і перекладати пальчиками ніг якісь дрібні предмети, затискати пальчиками ніг олівець і малювати їм на папері.

           Плоскостопість це дуже серйозна проблема, яку вилікувати повністю ми можемо тільки в дитячому віці.

   

   

  Гагаріна Яна Сергіївна

  лікар-інтерн

  кафедра дитячих хвороб

  Хвилина позитиву

  Кроки до здоров'я

  Соціальний проект
  для дітей і батьків, майбутніх мам,
  лікарів.

  Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
  Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

  Ми:    babykrok@gmail.com

  Задати питання
  Всі права захищені © Кроки до здоров'я