Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Правила введення прикорму

    Правила введення прикорму дитині

    У віці близько 6 міс. потреби дитячого організму в калоріях, вітамінах і мікронутрієнтах (особливо, в залізі) значно зростають, і грудне молоко вже не здатне повністю задовольнити усі потреби дитини.

    Для того, щоб дитина могла отримувати усі необхідні елементи для нормального розвитку необхідно розширювати його раціон і вводити додаткові продукти харчування - прикорм.

    Також, введення прикорму сприяє своєчасному розвитку травного тракту дитини.

    Можна починати введення прикорму, якщо дитина вже тримає голову і сидить без підтримки.

    Проте, навіть після повного введення прикорму найважливішим і основним продуктом харчування для дитини до 1,5 років продовжує залишатися грудне молоко!

     

    Правила введення прикорму

    1. Під час годування дитина повинна сидіти в спеціальному кріслі або на руках у мами. Дитині має бути комфортно.

    2. Перед годуванням продуктами прикорму або після можна трохи погодувати дитину грудним молоком або звичною молочною сумішшю (при штучному вигодовуванні).

    3. Годувати дитину слід з чайної ложки.

    4. З будь-якими новими продуктами прикорму дитина повинна спочатку познайомитися. Можна покласти трохи продукту на губи дитини (навіть чистим маминим пальцем) і після позитивної реакції дати з'їсти цілу ложку.

    5. Усі нові продукти прикорму вводяться помалу: в перший день одну ложку, в другий день 2-3 ложки, і через тиждень вже порцію.

    6. Не слід годувати дитину надмірно. Коли дитина наїсться, вона відштовхуватиме ложку з їжею або не відкриє рот.

    7. Кількість їди з продуктами прикорму впродовж дня залежить від віку дитини. У 6 міс. дитина отримує 1 прикорм в день. Через 3-4 тижні ще одне годування грудьми (молочною сумішшю) замінюється прикормом. Ще через 3-4 тижні вводиться наступний прикорм. Таким чином, до року дитина має 5 прийомів їжі на день: двічі (уранці і увечері) грудне годування (суміш), три рази - прикорм різноманітними продуктами.

    8. Краще розпочинати введення прикорму з овочів, оскільки багато дітей після того, як спробують солодкі фрукти, відмовляються від овочів. Проте це не є правилом.

    9. Не додавайте у блюда прикорму сіль, цукор, перець і будь-які інші спеції.

    10.Тільки перший прикорм має бути у вигляді пюре або кашоподібним. Надалі необхідно поступово привчати дитину до їжі шматочками.

    11. Віддавайте перевагу домашній їжі. Прикорм готується зі свіжих продуктів. Не допускається залишати продукти прикорму "на потім", щоб завтра розігріти.

    12. Якщо Ви використовуєте прикорм промислового виробництва, також не зберігаєте довго баночки з пюре або іншими продуктами. Використайте правило "відкрили - з'їли". Крім того, стежте за термінами придатності, які вказані на упаковці.

    13.Для виключення алергії усі нові продукти прикорму вводяться окремо впродовж декількох днів. У разі появи алергії або порушень травлення необхідно відмінити цей продукт.

    14.Якщо дитина відмовляється від нового продукту, не слід її змушувати. Запропонуйте інший продукт або цей же, але пізніше: через день або тиждень. Пам'ятайте, що кожна дитина індивідуальна і має власні вподобання в їжі.

    15. Введення прикорму має бути веселим і подобатися дитині. Нічого страшного, якщо малюк розкидатиме продукти на себе і навколо себе. Головне, щоб дитина отримувала їжу із задоволенням.

     

                                                                        Дмитрякова Галина Миколаївна

                                                                   міський дитячий гастроентеролог

                                             асистент кафедри дитячих хвороб ФПО ЗДМУ

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я