Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

  Пози для годування грудьми

  Перед тим, як почати вивчати пози для годування,

   не забувайте прочитати розділ Техніка правильного прикладання.

  Годування сидячи

  Колиска

   Одна з найпоширеніших поз. Малюк розташовується на руках у мами. У ліктьовий згин руки з боку «годуючих» грудей кладеться потилиця малюка так, щоб верхівка не впиралася в руку.  Другою рукою мама підтримує дитину за спину.  Можна на коліна покласти подушку або поставити ноги на невисоку табуретку.  Це дасть додаткову площу опори для тулуба дитини.

   

  Зворотня колиска

   Мама підтримує голову і спинку рукою, протилежною до «годуючих» грудей.

   У позі «колиска» можна годувати стоячи, особливо мамам, яким не можна сидіти.  Це дає мамі можливість заколисати дитину під час годування, а також пересуватися неспішно по кімнаті.

  Поза «з-під руки», поза «м'яча»

   Положення дитини в цій позі нагадує захоплення м'яча в американському футболі.  Дитину розташовують під пахвою на боці.  Голова повинна бути на рівні грудей (пам'ятаємо, носик на рівні соска), для цього можна використовувати подушки (звичайні або для вагітних), складену у кілька разів ковдру.  Долонею по боку «годуючих» грудей притримувати потилицю.

   Поза «м'яча» дуже добре допомагає при виникненні проблем з грудним вигодовуванням:

   Тріщини сосків.  У цій позі можна спробувати заховати місце, де розташована тріщина, тому що  сосок буде по-іншому розташований в роті.

   Неправильне захоплення грудей.  У «позі з-під руки» легше контролювати захоплення грудей.

   Лактостаз.  Під час смоктання більше випорожнюються частки молочної залози, в сторону яких повернуте підборіддя малюка.

   З огляду на те, що в цій позі у мами вільна друга рука, то вона може торсати, будити «ледачого сосуна», який засинає під час годування.

  Годування лежачи на боці

  Ця поза підходить для тих жінок, яким не можна сидіти, а так само для годування під час сну або відпочинку.

   Мама кладе голову на подушку, при цьому верхня частина спини не повинна бути на подушці.  Потилиця дитини знаходиться в ліктьовому згині з боку «годуючих» грудей, рукою мама притискає дитини до себе животом, другою рукою подає груди.

   Інший варіант - дитина лежить поруч з мамою, повернута обличчям і всім тілом до грудей.  Нижня рука заводиться на рівень обличчя. Верхньої рукою мама розгортає до себе тулуб дитини, фіксуючи потилицю. Якщо є необхідність (носик нижче соска), під голову дитини можна покласти невелику подушечку або складену в кілька разів рушник.

   Можна так само годувати з верхньої грудді, якщо покласти дитину на подушку вище.

   Мама трохи перевертається на живіт так, щоб сосок був навпроти носика дитини, що не нависав зверху.  Нижню руку можна розташувати під головою або ж голову покласти на подушку.  Нижня рука не повинна бути основною точкою опори, щоб вона не втомлювалася і не затікала.  Верхня рука вільна, що дає можливість фіксувати правильне положення дитини, гладити малюка.

   Поза зручна, оскільки дозволяє змінити груди, не перевертаючись на інший бік. Також ця поза корисна при лактостазі тієї частини молочної залози, яка ближче до середини грудної клітки.

  Поза «валетом»

   Дитина розташовується так, щоб його ноги були направлені до голови мами.  Мама лежить на боці.  Голову можна сперти на руку або подушку, що зручніше для мами, тому що  рука не затікає, не напружується шия.  За спину можна покласти довгу подушку.

   Особливо ця поза зручна в разі, якщо порушений відтік молока з верхньої частки.

  Годування лежачи на спині або напівсидячи

  Ще цю позу називають розслабленим годуванням, тому що  мама має можливість розслабитися, відпочити.

   Мама лежить на спині або напівсидить, дитина розташовується зверху, живіт до живота, голова трохи повернута в бік. Мама підтримує дитину двома руками, не дозволяє йому скотитися з її живота.

   У цій позі дитина може глибше взяти груди, що дає можливість регулювати потік молока.  Ця поза корисна, якщо дитина часто «захлинається» під час годування. У цій позі рухи рук і ніг дитини обмежені, це дозволяє надмірно активним дітям розслабитися.

   

   Вертикальне годування

  Годування в вертикальному положенні підходить дітям, які схильні до зригування, а також для старших діток.  Мама може спілкуватися з малюком під час годування, дивитися один одному в очі.

   Варіанти пози.

   Мама стоїть, дитини садить на стегно, «як на коня» або на свій бік.

   

  У позі «колиска» можна годувати стоячи, особливо мамам, яким не можна сидіти.

   Це дає мамі можливість заколисати дитину під час годування, а також пересуватися неспішно по кімнаті.

  Нависання над дитиною

  Ця поза рекомендується для особливих випадків: «піти» від пляшечки, лактостаз у матері.

   Під впливом сили тяжіння молоко легше стікає з часточок, що зменшує застій, а також «полегшує» смоктання для дітей, які звикли до пляшки.

   Позу не варто використовувати в «повсякденному харчуванні», тому що  в цій позі мама швидко втомлюється (опора на лікоть або лікті, шия в напрузі), і дитина може «скочуватися, зісковзувати з грудей».

   Мама стоїть на четвереньках на ліжку або поруч над столом над дитиною, спирається на один або обидва лікті, дитину необхідно розгорнути трохи на бік, щоб вона не захлинулася молоком.  У цій позі дитину можна вертіти по колу, розташовувати так, щоб підборіддя було повернуто в бік «застійної» дольки.

   

  Левчук Тетяна Олегівна,

   кафедра дитячих хвороб ФПО ЗДМУ

   

  Хвилина позитиву

  Кроки до здоров'я

  Соціальний проект
  для дітей і батьків, майбутніх мам,
  лікарів.

  Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
  Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

  Ми:    babykrok@gmail.com

  Задати питання
  Всі права захищені © Кроки до здоров'я