Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Пандемія "COVID-19"  - нова хвиля

    З початком російського вторгнення в Україну така масштабна проблема як    "COVID-19" відійшла на задній план і  більшість з нас дійсно забули про існування пандемії. Але ми хочемо вам нагадати, що очікується осіннє загострення і підвищення захворюваності. Тож давайте наведемо декілька свіжих фактів про ковід. Наразі омікрон є основним штамом захворювання. Альфа, Бета, Дельта – зберігаються, але в меншому процентному співвідношенні. Тобто більшість захворювань на ковід зараз - це штам омікрон. Наразі науковці планують створити вакцину від штама омікрон, але це нелегкий процес, і  потрібно запастись терпінням. Також стало відомо про те, що у цього штамма максимальна ймовірність зараження, а також з`явилися нові данні про зміну інкубаційного періоду. З варіантом альфа інкубаційний період – 5 днів, бета – 4,5 дні, у дельти – 4,4, у омікрона – 3,42 дні. Нарешті розставили крапки над і – шлях передачі омікрона – саме аерозольний. Тож найголовніше – не маски,антисептики , а вентиляція.   

      Намагайтесь якомога частіше провітрювати приміщення дитячого садочку, навчальні класи, а також кімнату дитини. Чим більше свіжого повітря – тим менша ймовірність того, що ваша дитина захворіє.
                  Омікрон не вражає легені з такою великою силою як інші штами, але знайшов собі нові мішені – гортань  та трахея. Не варто зволікати з візитом до лікаря, якщо ви бачите у вашої дитини симптоми  ГРВІ, температуру або тривалий кашель. Але, шановні батьки,  хочемо вам ще раз нагадати, що кашель, викликаний  коронавірусом – вірусний, та     НЕ ПОТРЕБУЄ ЛІКУВАННЯ АНТИБІОТИКАМИ!  Не треба створювати у вашої дитини в майбутньому антибіотикорезистентність.
               Також ми хочемо вас попередити, що у дитини після перенесеного захворювання може зберігатися слабкість. Годувати ваше чадо синтетичними вітамінами та БАДами – це погане рішення,  запам`ятайте, що гіпервітаміноз – набагато небезпечніше ніж гіповітаміноз. І саме  гіпервітаміноз дуже легко отримати від звичайних мультикомплексних вітамінів. Різноманітне здорове харчування та фізичні вправи будуть набагато корисніші. 

    Лікар-інтерн  Бєрдова Д.В.

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я