Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Отруєння алкоголем або його сурогатами

    Що робити при отруєнні алкоголем або його сурогатами
    Отруєння алкоголем займає перше місце серед побутових отруєнь. Відповідно до опитування ESPAD серед населеня, частка дівчат віком до 10 років, яка хоча б один раз за життя спробувала алкоголь складає – 86.6%, хлопців тієї ж вікової категорії – 79.1%.  Ці цифри не можуть не ошелешувати, адже людям до 18 років категорично забороняється вживання алкоголю у будь-якому вигляді! Однак, статистика говорить сама за себе... І цим повідомленням ми маємо на меті ознайомити батьків з першими діями, які потрібно зробити, щоб зберегти життя своїй дитині.
    По-перше, запам`ятайте: доза алкоголю, що може викликати отруєння індивідуальна і залежить від ваги, віку людини та її фізичного стану, тож виправдання типу «Він випив, як усі» в данній ситуації не має місце бути.
    Тоді що ж слід робити в такій ситуації? Найголовніше – не панікуйте, та виконуйте крок за кроком з нижче зазначеного алгоритму!
     
    Алгоритм дій при наданні першої допомоги у разі отруєння алкоголем та/або його сурогатами:
    1. Не втрачайте час та якомога швидше викличте швидку медичну допомогу (номер 103 з мобільного або стаціонарного телефонів).
    2. Терміново промийте шлунок: дайте дитині випити кілька склянок води кімнатної температури → штучно викличте блювання (натисніть пальцями або ложкою на корінь язика). Промивання шлунку слід робити доти, доки замість блювотних мас не почне виходити вода
          NB! Тільки при умові наявності у дитини свідомості
    3. При блюванні потрібно механічним шляхом очистити порожнину роту та зафіксувати язик для уникнення його западання.
    4. Дайте дитині будь-який наявний в домі ентерособент (активоване вугілля, Ентеросгель, Атоксіл, Медихронал) згідно з інструкції. Через 10-15 хв, при умові, що не спостерігається пригнічення свідомості, дайте солодкого чаю та 250-500мг аскорбінової кислоти.
    5. Оральна регідратація (вода кімнатної температури – 4 стакани, ½ ч.л. солі, 6 ч.л. цукру) – пити невеликими порціями протягом доби. Готові розчини для оральної регідратації: Регідрон, Регісоль ІС, Ре-Соль). 
    6. Дайте сечогінні ЛЗ (фуросемід), тільки при умові дотримання пункту №6.
    7. Якщо має місце отруєння метиловим спиртом, то одразу ж після виконання пункту №1 потрібно провести антидотну терапію етанолом: для осіб у свідомості – 2.5мл 40% р-ну етанолу / кг маси тіла per os; для осіб без свідомості – 10% р-н етанолу розчинити у 5% глюкозі 10мл/кг та вводити в/в краплинно протягом 30хв.
     
    Запам`ятайте: якщо у дитини відсутня свідомість, то єдине, що Ви можете зробити – терміново викликайте бригаду швидкої допомоги (пункт №1) та спробувати привести її до тями (піднесіть шматок вати змочений у нашатирний спирт до носа постраждалого). У випадку, коли свідомість не відновилася, то до приїзду швидкої допомоги надайте йому наступне положення: лежачи на боці з головою на руці протилежної сторони  обличчям донизу для попередження захлинання блювотними масами.
     
    Керівник - к.мед.н, доцент Давидова А.Г.

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я