Сайт поддерживается
ведущими специалистами кафедр
Запорожского государственного
медицинского университета
Укр   |   Рус

  Увага! Ці рослини небезпечні!

  Вовче око.

  Досить небезпечна рослина для діточок. Привабливий великий кущ яскраво-червоних ягід, що досить щільно розташуються біля самих гілок.

  Якщо малюк з’їсть ягідку, то одразу може поскаржитись на відчуття печіння в роті, через невеликий проміжок часу може з’явитись нудота, аж до блювання, порушення стулу. Іноді виникають судоми.

   

  Конвалія.

  Гарна, але дуже небезпечна квітка. При потраплянні конвалії у великій кількості до організму у дитини виникає біль у роті, нудота, блювання, порушення стулу.

  Велику небезпеку мають плоди, вони містять серцеві глікозиди, що впливають на роботу серця та нервової системи.

   

  Вовча ягода.

  Рослина з невисоким стеблом, з широким листям і однією чорно-синьою ягодою. Вся рослина отруйна, але особливу небезпеку несе ягода.

  При вживанні ягоди малюк буде скаржитись насамперед на на запаморочення, слинотечу, нудоту та біль в животі.

   

  Аконіт.

  Одна з найкрасивіших рослин. Високі квіти бузкового або блакитного кольору, зібрані у верхній частині. Найбільш небезпечний сік аконіта від якого з’являється головний біль, прискорення пульсу аж до появи судом. При сильному отруєнні соком – може наступити параліч дихальних шляхів.

   

  Дурман звичайний.

  Дуже отруйна рослина!!! Привабливий для малюка своїм насінням, це маленькі, колючі кульки. При отруєнні дитини мати може помітити підвищену збудливість, почервоніння обличчя, мова малюка стає незв’язною, іноді бувають галюцинації.

   

  Жовтець, або куряча сліпота.

  Дуже розповсюджена рослина, з яким малюк може зустрітися скрізь. Впізнати його дуже легко по маленьким квіточкам жовтого кольору.

  Головна небезпека жовтеця в тому, що він подразнює шкіру та слизові оболонки. Якщо його понюхати то може виникнути набряк слизової очей та носа.

   

  Борщовик.

  Найбільш небезпечний в період цвітіння, яке триває у червні – липні. Не помітити його неможливо. Рослина досить велика, може сягати трьох метрів, з суцвіттями, що зібрані в великі парасолі, та велике, різьблене листя.

  Дотик до рослини в дуже спекотні дні може призводити до опіків 1 – 3 ступеню, які дуже повільно загоюються.

  Що робити, якщо малюк з’їв отруйну рослину?

  Якщо у Вас виникла підозра, що дитина проковтнула якусь отруйну ягідку, або жує будь-яку рослину, то потрібно негайно видалити залишки з рота.

  Викличте швидку допомогу. Чітко назвіть вік дитини, вагу та час коли це трапилось. Виконуйте всі рекомендації, що Вам будуть надавати за телефоном до приїзду лікаря.

  Якщо дитина у свідомості, дайте їй випити води, аби промити шлунок (розрахунок – півстакана рідини на рік життя). Далі дуже обережно, аби не пошкодити слизову ротової порожнини, натисніть пальцем на корінь язика, аби викликати блювання. Повторіть процедуру 2 – 3 рази.

  Після цього можете дати дитині випити ентеросорбенти (смекта, ентеросгель, активоване вугілля), при цьому суворо дотримуйтесь вікових дозувань. Це може полегшити стан малюка.

  Негайно зверніться до лікаря!!!

   

   

   

  Костриж Людмила Олександрівна

  лікар-інтерн

  кафедра дитячих хвороб

  Минута позитива

  Шаги к здоровью

  Социальный проект
  для детей и родителей, будущих мам,
  врачей-педиатров, семейных врачей, неонатологов.

  Сайт сопровождается ведущими специалистами кафедр
  Запорожского государственного медицинского университета

  Мы:    babykrok@gmail.com

  Задать вопрос
  Все права защищены © Шаги к здоровью