Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    М'ясо та риба в прикормі

    Настає момент коли ваша дитина вже достатньо доросла аби їсти тільки молоко - тоді до харчування додають прикорм (найчастіше у віці 7-8 місяців).
    Окремої уваги заслуговує введення в раціон дитини м'яса та риби, які є дуже важливими продуктами для організму людини, бо тваринний білок, вітаміни і мікроелементи забезпечують необхідний обмін речовин для здорового функціонування органів та систем людини. Також м'ясо є важливим джерелом заліза.
     
    М'ясо
    Під час вибору м'яса для першого прикорму треба звернути увагу на легкість засвоєння та алергенність м'яса. Рекомендовано використання м'яса індички та кроля. Рекомендується додавати м'ясо до раціону у складі тих страв, які вже дитина споживає, наприклад, у складі овочевого супу. Пізніше можна ввести м'ясо курки, нежирної яловичини та свинини. Баранина є найжирнішим м'ясом, тому повинна вводитись в раціон останньою. Найкращим часом для споживання дитиною м'яса є час обіду. Ввечері дитині даються більш легкі для шлунку страви.
    Ковбасу, копченості , штучні аналоги м’яса не можна давати як прикорм! Вони містять заборонені речовини, які можуть нанести шкоду дитячій травній системі.
    Мама може вирішити, яке м'ясо давати дитині: готове в баночках, або приготовлене власноруч. Обидва варіанти мають місце бути, різні лікарі радять той або інший вариант, тут вирішувати Вам.
    Але слід пам'ятати, що консервоване м'ясо після відкриття баночки має строк придатності добу, і його обов'язково підігріти перед споживанням.
    Якщо вирішили годувати дитину домашньою стравою з м'яса, готуйте правильно, без додавання солі та приправ, використовуйте тільки свіже м'ясо, куплене в магазині, при наявності сертифікату якості.
    Для першого прикорму м'ясо дрібниться до пюре.
     
    Риба
    Так як риба більш алергенний продукт, ніж м'ясо, її вводять до раціону дитини пізніше, у 11-12 місяців.
    Починати прикорм потрібно з білої нежирної риби, яка легше засвоюється організмом дитини, ніж м'ясо.
    Риба є джерелом фосфору, кальцію, що забезпечує дитину важливими речовинами.
    В ті дні, в які ви вирішили додати рибу, треба утриматися від м'яса, щоб не було додаткового навантаження на шлунок дитини. Рибу слід давати не частіше 2 раз за тиждень, також у подрібненому стані.
     
    Якщо дитина не хоче їсти м'ясо або рибу, не треба турбуватися, інтерес може з'явитися пізніше, а до того часу можна замінити іншими продуктами тваринного походження: молоко, сир, яйця. Також можна додати фасоль, вона також містить потрібні мікроелементи.
    Мохаммад-Драчук Карина Зафарівна, лікар-інтерн педіатр 2-го року навчання
    (керівник – асистент кафедри дитячих хвороб, PhD Городкова Ю.В.)
     

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я