Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    ХАРЧОВЕ ОТРУЄННЯ У ДІТЕЙ

    Харчове отруєння – це гості симптоми, які виникають в результаті потраплення отруйних сполук в організм. Через слабку імунну систему діти більш вразливі до харчових отруєнь ніж дорослі.  За своєю природою харчові отруєння поділяються на два великих класи:  
    1 – отруєння токсинами мікробів, які попадають в організм з їжею (харчові токсикоінфекції) 
    2 – неінфекційне отруєння (хімічними сполуками, отрутами, неїстівні продукти харчування). 
    Симптоми харчової інфекції можуть розвинутися вже через 30 хвилин після споживання токсичного продукту. Провідними симптомами є нудота та блювання, які можуть повторюватися до 10 разів на добу. Больовий синдром не завжди супроводжує отруєння, але дитина може скаржитися на переймоподібні болі в області пупка або верхнього відділу передньої черевної стінки. Рідше зустрічається підвищення температури тіла, яке в більшості випадків не перевищує позначку 38оС.  Часто швидкий розвиток даних симптомів, особливо у дітей раннього віку, призводить до значного зневоднення, яке загрожує здоров’ю дитини. Отже якщо батьки відзначають такі симптоми як суха та бліда шкіра, потріскані губи, сухий язик з білим нальотом, зниження кількості сечовиділення, або якщо дитина стала в’ялою та сонливою – потрібно без зайвих зволікань надати першу допомогу та звернутися до лікаря!  
    Допомога вдома. Удома в першу чергу рекомендовано провести промивання шлунку. Зазвичай ця процедура повинна виконуватися медичними спеціалістами особливо у дітей молодшого віку через ризик потрапляння токсичних речовин у дихальні шляхи. Але в домашніх умовах, якщо дитина в свідомості, можна дати випити теплу підсолену воду та викликати рефлекс блювання (подразнення кореня язика). Наступним етапом є застосування адсорбуючий речовин (такі як активоване вугілля або інші сорбенти). Ліки рекомендовано приймати часто та маленькими дозами. Найважливішим етапом лікування є відпаювання дитини. У грудному віці дуже важливо  якнайчастіше прикладати малюка до грудей. Дітей більш старшого віку відпаюють спеціальними готовими розчинами для відновлення втраченої рідини або розчинними порошками які продаються в аптеках. За відсутності таких у домашніх умовах дітям старше 3-ох років можна давати солодкий чай, розведений в два рази сік, компот або звичайну трішки підсолену воду невеликими порціями через короткі проміжки часу.  
    Зазвичай харчове отруєння має виражену симптоматику та нетривалий перебіг, однак у дітей може призвести до негативних наслідків. 
    Найважливіше що потрібно зробити батькам це звернутися за допомогою до лікаря при появі перших симптомів отруєння та надалі виконувати його вказівки.  
     
    Тисленко Валерія Геннадіївна, лікар-неонатолог 2-го року навчання
    (керівник – асистент кафедри дитячих хвороб, РhD Городкова Ю.В.)
     

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я