Всеукраїнська науково-практична конференція «КЕЙС – МАРАФОН З КЛІНІЧНИМИ ВИПАДКАМИ В ПРАКТИЦІ ЛІКАРЯ-ІНТЕРНА ТА ЛІКАРІВ-ПРАКТИКІВ»
23.01.2024 року у Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті відбувалася Всеукраїнська науково-практична конференція у форматі «Кейс – марафон з клінічними випадками в практиці лікаря – інтерна та лікарів – практиків». Організувала захід кафедра дитячих хвороб на чолі з професором Людмилою Боярською.
Конференція об’єднала 16 доповідачів: лікарів-інтернів першого і другого року навчання та їхніх наставників – докторів та кандидатів медичних наук кафедр ЗДМФУ, які курували підготовку наукових повідомлень. Серед науковців, які працювали разом із майбутніми лікарями, професори – Людмила Боярська, Леонід Овчаренко, Михайло Курочкін, Валерій Дмитряков, Олена Усачова, Ірина Утюж, Ірина Редько, доценти Юлія Котлова, Тетяна Герасимчук, інші. До цієї когорти долучились наукові керівники інтернів з числа відомих педіатрів НУОЗ України імені П.Л.Шупика, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Таким чином, конференція є зразком яскраво означеного мультидисциплінарного освітнього заходу.
Привітав учасників ректор ЗДМФУ, доктор медичних наук, професор Юрій Колесник. Юрій Михайлович відзначив новаторство кафедри дитячих хвороб, яке завжди супроводжує процес підготовки лікарів-інтернів педіатричного профілю. Сама кафедра є унікальною - тут працює п’ять докторів наук. Цікавим за формою і змістом є й формат кейс-марафону. До честі професора Боярської, на кафедрі іще багато років тому було запроваджено подібні форми навчання. А зараз викладачі разом з інтернами органічно запроваджують популярні в педіатричній науці клінічні кейси, що є доброю школою для майбутніх дитячих лікарів. Інтерни зацікавлені, з інтересом працюють у цьому руслі, це підвищує їх теоретичний і практичний рівень.
Ректор подякував інтернам, які обрали для навчання ЗДМФУ, зазначив, що, попри наближеність до лінії фронту, стовідсотково всі лікарі-інтерни навчаються аудиторно, а також на клінічних базах надають медичну допомогу дорослим і дітям у лікувальних закладах, керівництво цих закладів вдячне їм, адже медичного персоналу у лікарнях бракує.
Професор Людмила Боярська зазначила, що працювати в умовах війни непросто, але ворог не зупинить устремління нашої молоді до розвитку фахової досконалості, прагнення відповідати міжнародним та європейським стандартам. Подякувала доповідачам та їхнім науковим керівникам, підкреслила, що поглиблений аналіз складних випадків із практики залишиться в пам’яті, знадобиться у практичній діяльності молодим дитячим лікарям.
Перед учасниками конференції виступив також директор ННІПО, доктор медичних наук професор Юрій Рябоконь. Вітання та добрі побажання молодим колегам висловила директор 5-ї міської дитячої лікарні Ірина Кулєш.
Першу доповідь на тему «Хвороба як мозаїка типових патологічних процесів. Значення комбінативності програм в картині патології на прикладі ревматичного мітрального стенозу» виголосила завідувачка кафедри патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології, доктор медичних наук, професор Ольга Ганчева. Це був своєрідний майстер – клас відомого науковця молодим колегам. Професор прагнула донести до майбутніх лікарів думку про те, що при розгляді клінічних випадків неможливо обійтися без знання патогенезу, перебігу основних патологічних процесів. Патофізіологія залишається надзвичайно затребуваною, бо дає ключ до розуміння цілісної картини захворювання, а отже - успішного лікування.
З інтересом були заслухані всі доповіді, для лікарів-інтернів конференція стала доброю школою здобуття нових знань, поживою для формування клінічного мислення.