Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

  Інтернет: ти раб чи господар

  ІНТЕРНЕТ

  На сьогоднішній день активно розвиваються інформаційні технології, відкриваються нові можливості, змінюються форми спілкування, навчання, роботи, розваг і т.п. Все це призводить до збільшення темпу емоційної, інтелектуальної та комунікативної діяльності, що в свою чергу призводить до різних наслідків, іноді небезпечних для життя.

  Треба зазначити, що інтернет залежність стає все більш глобальною проблемою. Велика частина підлітків і молоді витрачають свій час на спілкування онлайн, інтернет ігри, перегляд різних відео. Найбільший ризик стати інтернет залежним у дітей, оскільки їм складніше впоратися з потягом до життя в інтернеті.

  Соціальні мережі займають більшу частину життя, особливо серед підлітків та молоді. Дослідження в рамках міжнародного проекту ВООЗ «Здоров'я та поведінкові орієнтації учнівської молоді» Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка спільно з ЮНІСЕФ показало, що кожен восьмий підліток сьогодні залежний від соцмереж. У деяких країнах світу інтернет - залежність стала великою проблемою набагато раніше, ніж в Україні, існують центри та клініки для лікування прихильності до віртуального життя (онлайн - ігри, соціальні мережі). Наприклад, в США, штат Вашингтон ще в 2009р. відкрився Медичний центр, який надає послуги в рамках програми позбавлення від інтернет-залежності "reSTART». У Китаї в 2008 році інтернет-залежність була визнана хворобою, після відкрилися перші клініки. В Японії є Центр по лікуванню залежностей в префектурі Канагава. Реабілітаційний центр «Ренесанс плюс» в Росії. В Україні Центр відновної та психосоматичної медицини "Recovery", м.Київ. Центр реабілітації «Вікторія», м.Дніпро. Реабілітаційний центр «Стимул», м.Харків. Реабілітаційний центр "Нова Ера, м.Запоріжжя. Подібні центри так само існують і в інших країнах.

  На даний час Інтернет - залежність не є психічним розладом за медичними критеріями (DSM-5 та МКБ-10). Однак, в нове видання МКБ-11 (2019) воно буде внесене і офіційно вважатиметься психічним розладом.

  Термін «Інтернет - залежність» запропонував психіатр Айвен Голберг в 1995р. для опису невиправдано довгого, можливо патологічного, перебування в інтернеті. Запропонований ним опис розладу базується на описі розладів, пов'язаних зі зловживанням психоактивними речовинами. Голдберг виділив наступне: використання Інтернету викликає хворобливий негативний стресовий стан або дистрес (негативний тип стресу, з яким організм не в силах впоратися).

  Виділяють кілька видів залежностей, що мають одну психофізіологічну природу: алкогольна, тютюнова, наркотична, ігрова (азартні і комп'ютерні ігри), харчова, інформаційна (телевізор, Інтернет), трудова (трудоголізм), шопінг - залежність.

  Незважаючи на те, що при інтернет - залежності немає діючої речовини, як наприклад, при вживанні алкоголю, наркотиків чи нікотину, проте механізм формування залежності дуже схожий. Оскільки будь-яка залежність - це психічна залежність, яка впливає на рецептори в центрі задоволення.

  Інтернет аддикция спостерігається у людей будь-якого віку, від малюків до дорослих. У століття технологій на зміну іграшок, книг і живому спілкуванню прийшов Інтеренет, онлайн - ігри, соціальні мережі, чати і т.п. Уже з маленького віку батьки дають дитині подивитися мультик на планшеті або телефоні. Не помічаючи, що з плином часу, дитина вже не може без гаджета, вона стає дратівливою, емоційно неврівноваженою, порушений сон. Інші, звичайні ігри, іграшки йому вже не так цікаві. Таким чином батьки самі допомагають сформувати інтернет - залежність.

  З огляду на все вищевикладене, фахівці Клініки, дружньої до молоді вирішили провести аналіз ситуації в м.Запоріжжі. Для цього було проаналізовано число користувачів із Запоріжжя в «небезпечних» групах соціальних мереж. Результати якого буде опубліковано в подальшому на нашому сайті (http://www.zmdl5.zp.ua/).

   

   

   

  Завідувач відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» Гребенюк Лариса Василівна

  Психолог відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» Кірєєнкова Анастасія Юріївна

   

  Хвилина позитиву

  Кроки до здоров'я

  Соціальний проект
  для дітей і батьків, майбутніх мам,
  лікарів.

  Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
  Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

  Ми:    babykrok@gmail.com

  Задати питання
  Всі права захищені © Кроки до здоров'я