Дитяча ковдра: як правильно вкривати дитину.
Кожні батьки намагаються зробити життя свого малюка більш комфортним. Одним з найважливіших періодів в режимі дня дитини, особливо в перший місяць його життя, є сон. Найбільш зручною і приємною цю процедуру зробить правильний підбір постільної білизни і, в тому числі, дитячої ковдри.
У перший місяць життя дитина адаптується до зовнішнього світу, тому постарайтеся, щоб кімната, де буде стояти колиска, була затишною. Уникайте протягів і шуму, дотримуйтеся приємного для малюка температурного режиму в діапазоні 18-24 ° С, тому що у здорової новонародженої дитини процеси терморегуляції недосконалі.
У дітей першого місяця життя відзначається схильність до переохолодження через недостатність розвитку підшкірно-жирового шару і схильність до перегрівання внаслідок обмеження потовиділення. Через це малюк швидко втрачає тепло і також швидко перегрівається.
На час сну дитину одягають в легку сорочечку або піжаму з х / п тканини.
Якщо температура повітря в приміщенні, де знаходиться дитина, перевищує 27 ° С, то на період сну досить залишити тільки тонку бавовняну сорочечку і НЕ вкривати, щоб уникнути перегріву.
При температурі повітря 24-27 ° С рекомендується вкрити дитину тонкою пелюшкою, яка буде добре пропускати повітря.
При температурі 20-24 ° С дитину слід вкривати більш щільною пелюшкою або махровою ковдрою, так як вона добре пропускає повітря і відмінно підходить для літніх ночей.
Коли температура повітря не перевищує 17-20 ° С, використовуйте тонку ковдрочку.
NB! Не забувайте, що у вітряну погоду, а особливо в зимовий період, щоб уникнути протягів і холодного вітру, на час прогулянки слід закривати коляску спеціальними дощовиками.
Для зимових ночей підбір дитячої ковдри складніший, тому що дитяча ковдра повинна відповідати таким основним вимогам:
- добре пропускати повітря;
- бути гігроскопічною, що означає випаровування вологи і збереження тепла;
- гіпоалергенною;
- екологічною;
- тактильно приємною, не травмуючи ніжну дитячу шкіру.
Всі ковдри діляться на два типи: з натуральних і синтетичних волокон.
Види натуральних волокон:
Пухові, пір'яні наповнювачі (качине пір'я, гусяче пір'я, гагачий пух) є одними з найбільш популярних наповнювачів, так як дані ковдри дуже теплі і легкі. Вони добре пропускають повітря і зберігають тепло.
Вовняні наповнювачі (верблюжа шерсть, овеча шерсть і шерсть лами) є дуже практичними, мають гігроскопічність, пропускають повітря.
Рослинні волокна (бавовняні, бамбукові, кукурудзяні волокна) - відносяться до гіпоалергенного типу, відзначається висока повітропроникність і гігроскопічність.
Шовкове волокно.
Ковдри з натуральних наповнювачів мають основний мінус: вони є живильним середовищем для пилового кліща та інших шкідливих мікроорганізмів, які, в свою чергу, є сильними алергенами!
Види штучних наповнювачів:
Холлафайбер (100% поліестер) - має антиалергенні, гігроскопічні властивості. Не вбирає сторонніх запахів.
Комфорель (сурогат лебединого пуху) - володіє повітропроникністю, гігроскопічністю, термоізоляцією. Довгий час зберігає свої первинні властивості, якість, вид.
Синтепон - характеризується хорошою термоізоляцією, м'який і легкий.
Силікон (синтепон, оброблений силіконом) - завдяки силікону краще тримає форму. Має такі ж властивості, як і синтепон.
Ковдри з штучних наповнювачів НЕ викликають алергії, але погано вбирають вологу із зовнішнього середовища. Хоча дуже прості у догляді.
Кожен вид наповнювачів має свої плюси і мінуси. Звичайно ж, вибір завжди залишається за Вами. Але тим не менш, перевага залишається за синтетичними наповнювачами, оскільки натуральні ковдри не гарантують в своєму складі відсутність шкідливих мікроорганізмів і алергенів.
Григор'єва Олеся Василівна,
педіатр,
кафедра дитячих хвороб ФПО ЗДМУ