Дитина відмовляється ходити до школи! Рекомендації батькам
Багато батьків стикаються з тим, що їх чадо не хоче йти в школу. Вони, найчастіше, не замислюються про те, що у такої поведінки найімовірніше є реальна причина, яка турбує дитину. Але ж змушуючи дитини йти в школу, вони тим самим залишають його один на один зі своїми переживаннями. Отже, що ж потрібно робити в першу чергу?
- Якщо дитина першокласник або перейшов в інший клас, тоді така поведінка припустима. У такому випадку дитина проходить період адаптації (2-3 місяці), знайомиться з однокласниками, вчителями, звикає до нового оточення. Намагайтеся в цей період підтримати дитину, запитати, що його хвилює, які страхи з'явилися і допомогти йому їх подолати.
- Дитина розчарувалась. Як правило, поки дитина відвідує дитячий садок, він чує від батьків розповіді про те, як цікаво і весело в школі. Але насправді, що бачить дитина, прийшовши в школу?
Необхідно сидіти і слухати вчителя цілі 40 хвилин, не можна в будь-який момент встати і ходити по класу або вийти в туалет (потрібно питати дозволу, що в свою чергу є додатковим стресом). Виховні моменти, коли вчитель може підвищити голос на іншого учня. Спостерігаючи це, дитина може почати боятися вчителя. Із страху, що на нього можуть підвищити голос / накричати дитина може стати затиснутим / тихим на уроці.
Що ж робити?
Необхідно говорити правду, таким чином, чуючи реальні речі про школу, дитина психологічно буде поступово звикати до тієї думки, що йому доведеться сидіти довго на уроці, слухати вчителя, виконувати домашні завдання і т.д.
- Коли щось не виходить, дитина не розуміє чого-небудь або щось не встигає робити. Якщо батьки лають дитину і постійно повторюють: «Ти зобов'язаний вчитися на відмінно!», коли у дитини щось не виходить, він відчуває, що не виправдовує надій своїх батьків і засмучується.
Батькам потрібно розуміти, що дитина не зобов'язана для них бути відмінником, і поки у неї не з'явиться інтерес і мотивація добре вчитися, то нічого не вийде. До кожної дитини потрібен свій підхід і підтримка. Поговоріть з вчителями, постарайтеся з'ясувати, чому дитина не встигає засвоювати навчальний матеріал. Не пускайте на самоплив цю проблему.
- Сильна втома. Дана ситуація виникає в тому випадку, коли дитина дуже перевантажена, окрім занять у школі, домашніх завдань віна ходить ще на будь - які секції, гуртки та ін. Батькам потрібно переглянути і скоригувати режим дня дитини.
- Якщо дитина захворіла, просто себе погано почуває, не потрібно її примушувати йти до школу. Кілька пропущених днів не зроблять з вашої дитини двієчника. Якщо поганий настрій, і ви бачите, що дитина пригнічена, з'ясуйте, в чому причина. Приділіть дитині час, побудьте з нею, сходіть на прогулянку, необхідно пояснити дитини, підняти настрій.
Якщо Ви зіткнулися з цією проблемою і вирішити самостійно її не виходить, звертайтеся до психолога нашої «Клініки, дружньої до молоді». Ми будемо раді Вам допомогти!
Анастасія Кірєєнкова,
практичний психолог,
«Клініка, дружня до молоді»