Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Дитина відмовляється ходити до школи! Рекомендації батькам

    Дитина відмовляється ходити в школу! рекомендації батькам

    Багато батьків стикаються з тим, що їх чадо не хоче йти в школу. Вони, найчастіше, не замислюються про те, що у такої поведінки найімовірніше є реальна причина, яка турбує дитину. Але ж змушуючи дитини йти в школу, вони тим самим залишають його один на один зі своїми переживаннями. Отже, що ж потрібно робити в першу чергу?

     

    - Якщо дитина першокласник або перейшов в інший клас, тоді така поведінка припустима. У такому випадку дитина проходить період адаптації (2-3 місяці), знайомиться з однокласниками, вчителями, звикає до нового оточення. Намагайтеся в цей період підтримати дитину, запитати, що його хвилює, які страхи з'явилися і допомогти йому їх подолати.

    - Дитина розчарувалась. Як правило, поки дитина відвідує дитячий садок, він чує від батьків розповіді про те, як цікаво і весело в школі. Але насправді, що бачить дитина, прийшовши в школу?

    Необхідно сидіти і слухати вчителя цілі 40 хвилин, не можна в будь-який момент встати і ходити по класу або вийти в туалет (потрібно питати дозволу, що в свою чергу є додатковим стресом). Виховні моменти, коли вчитель може підвищити голос на іншого учня. Спостерігаючи це, дитина може почати боятися вчителя. Із страху, що на нього можуть підвищити голос / накричати дитина може стати затиснутим / тихим на уроці.

    Що ж робити?

    Необхідно говорити правду, таким чином, чуючи реальні речі про школу, дитина психологічно буде поступово звикати до тієї думки, що йому доведеться сидіти довго на уроці, слухати вчителя, виконувати домашні завдання і т.д.

    - Коли щось не виходить, дитина не розуміє чого-небудь або щось не встигає робити. Якщо батьки лають дитину і постійно повторюють: «Ти зобов'язаний вчитися на відмінно!», коли у дитини  щось не виходить, він відчуває, що не виправдовує надій своїх батьків і засмучується.

    Батькам потрібно розуміти, що дитина не зобов'язана для них бути відмінником, і поки у неї не з'явиться інтерес і мотивація добре вчитися, то нічого не вийде. До кожної дитини потрібен свій підхід і підтримка. Поговоріть з вчителями, постарайтеся з'ясувати, чому дитина не встигає засвоювати навчальний матеріал. Не пускайте на самоплив цю проблему.

    - Сильна втома. Дана ситуація виникає в тому випадку, коли дитина дуже перевантажена, окрім занять у школі, домашніх завдань віна ходить ще на будь - які секції, гуртки та ін. Батькам потрібно переглянути і скоригувати режим дня дитини.

    - Якщо дитина захворіла, просто себе погано почуває, не потрібно її примушувати йти до школу. Кілька пропущених днів не зроблять з вашої дитини двієчника. Якщо поганий настрій, і ви бачите, що дитина пригнічена, з'ясуйте, в чому причина. Приділіть дитині час, побудьте з нею, сходіть на прогулянку, необхідно пояснити дитини, підняти настрій.

    Якщо Ви зіткнулися з цією проблемою і вирішити самостійно її не виходить, звертайтеся до психолога нашої «Клініки, дружньої до молоді». Ми будемо раді Вам допомогти!

     

     

     

    Анастасія Кірєєнкова,

    практичний психолог,

    «Клініка, дружня до молоді»

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я