Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Бронхіт у дітей

    Бронхіт у дітей

    Що таке  бронхіт?

    Бронхіт являє собою  запалення стінки бронхів, які є дихальними шляхами  і переносять кисень до легень і з них. Захворювання може бути короткочасним (гострим) або тривалим (хронічним). Гострий бронхіт означає, що симптоми часто розвиваються швидко і не тривають довго.

    Що спричиняє гострий бронхіт у дітей ?

    Гострий бронхіт найчастіше викликається вірусною інфекцією. Хвороба може розвинутися після застуди або іншої вірусної інфекції в носі, роті або горлі (верхні дихальні шляхи). Такі хвороби можуть легко поширитися від прямого контакту з хворою людиною. Бронхіт також може бути викликаний бактеріями або такими речовинами, як пил, алергени, сильний випар або  дим.

    Які симптоми гострого бронхіту у дитини?

    До найпоширеніших симптомів відносяться: сухий або  вологий  кашель, лихоманка, хрипи, загальний дискомфорт у тілі або погане самопочуття, нежить, найчастіше до появи кашлю. Ці симптоми часто тривають від 7 до 14 днів. Але кашель може тривати протягом 3-4 тижнів. Ці симптоми можуть бути і при інших проблемах зі здоров’ям. При наявності будь-якого з вищевказаних симптомів необхідно відвідати свого лікаря з  діагностично-лікувальною метою.

    Як діагностується гострий бронхіт у дитини?

    Ваш лікар може діагностувати гострий бронхіт на основі з'ясування анамнезу (історія хвороби) та обстеження. У деяких випадках Вашій дитині можуть знадобитися тести, щоб виключити інші проблеми зі здоров’ям, наприклад, пневмонію або астму. Ці тести можуть включати:

    Як лікується гострий бронхіт у дитини?

    Лікування залежатиме від симптомів, віку та загального стану здоров'я вашої дитини. Це також буде залежати від того, наскільки важкий стан. Які саме призначити ліки вирішує лікар, в тому числі він визначить чи є необхідність в антибіотиках. Лікувальний режим включає також часте вживання рідини, рекомендовано зволожувач повітря у кімнаті. Окрема лікувальна тактика застосовується при лікуванні обструктивних бронхітів.

    При лихоманці, що порушує загальний стан дитини, Ви можете застосовувати парацетамол або ібупрофен згідно інструкції. Не давайте аспірин або ліки, які містять аспірин дитині молодше 18 років, якщо тільки  це не розпорядження вашого лікаря. Прийом аспірину може поставити дитину під загрозу виникнення синдрому Рейє. Це рідкісний, але дуже серйозний розлад. Він найчастіше вражає мозок і печінку!!!!.

    Як я можу запобігти виникненню гострого бронхіту у своєї дитини?

    Ви можете мінімізувати ризик виникнення гострого бронхіту, зупинивши поширення вірусів і бактерій,  які можуть призвести до нього. Виконайте такі дії:

    Навчіть дитину прикривати ніс і рот при кашлі або чханні одноразовими серветками.

    Переконайтеся, що ваша дитина часто миє руки.

    Переконайтесь, що ваша дитина  вакцинована згідно віку, включаючи щорічну  вакцинацію від грипу.

     

     

    Автор: лікар-інтерн педіатр Онищенко Дарина Олександрівна

    (під керівництвом ас. кафедри дитячих хвороб Городкової Ю.В.)

     

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я