Сайт підтримується
провідними фахівцями кафедр
Запорізького державного
медико-фармацевтичного університету

    Анестезія у дітей: підготовка до анестезії.

    Анестезія у дітей: підготовка до анестезії
    Які бувають види анестезії

     Вам можуть запропонувати різні види анестезії.  Іноді препарати для анестезії вводяться внутрішньовенно або один з препаратів вводиться інгаляційно.  Існує також комбінована анестезія, наприклад - препарат для того, щоб дитина заснула, буде вводитися внутрішньовенно, а препарати для знеболювання (так звані місцеві анестетики) - за допомогою регіонарних методів анестезії, що дозволяють знеболити певну ділянку тіла.

     Так, наприклад, спінальна анестезія дозволяє надійно знеболити всю нижню частину тулуба, при цьому взагалі не використовуючи наркотичні препарати.  І, до речі, спінальної анестезії теж не треба боятися, так як укол робиться зовсім не в спинний мозок, а набагато нижче, і ймовірність пошкодження спинного мозку як такого при правильній техніці виконання наближається до нуля.

     Ще більш безпечною є епідуральна анестезія.  Існує декілька технік її виконання, і цей вид також дозволить значно скоротити медикаментозне навантаження на організм як під час операції, так і в післяопераційному періоді.

     Звичайно, якщо лікар-анестезіолог буде пропонувати Вам такі методики - значить, він володіє технікою їх виконання і впевнений в тому, що для Вашої дитини і при даній операції цей вид анестезії буде оптимальним.

     Робота анестезіолога

     До речі, про анестезіолога.  Цей доктор потрібен не тільки для того, щоб дитині не було боляче.  Він також відповідає за дихання, артеріальний тиск, серцеву діяльність, обмін речовин і багато інших процесів в організмі Вашої дитини як під час операції, так і в перші години після неї.

     Можна сказати так: хірург відповідає за той орган, який він оперує, а анестезіолог - за весь інший організм дитини плюс за знеболювання оперованого органу.  Зрозуміло, анестезіолог знаходиться поруч з дитиною під час операції, контролюючи роботу всіх його органів і систем.  В операційній є спеціальні електронні монітори, які частково полегшують йому це завдання.  Вони показують, наприклад, частоту скорочень серця, кількість кисню в крові, артеріальний тиск та температуру.  Однак анестезіолог оцінює також інші параметри, які не зможе визначити апарат.  Тому робота анестезіолога в операційній - це всебічна безпеку Вашої дитини.

     Якщо анестезіолог пропонує Вам наркоз, що має на увазі штучну вентиляцію легенів - не бійтеся, це необхідно для того, щоб Вашій дитині нічого не заважало дихати під час операції, тобто - знову-таки питання безпеки.

     Це ж стосується перебування дитини у відділенні анестезіології протягом півтори-двох або більше годин після закінчення операції.  Ми віддаємо собі звіт в тому, що Ви турбуєтеся за нього, проте Ви в палаті не зможете спостерігати за пробудженням дитини так, як це роблять лікарі і медсестри в спеціалізованому відділенні, зі спеціальною апаратурою.  Після великих оперативних втручань дитина іноді залишається у відділенні анестезіології на кілька днів, але, як правило, це необхідно тільки протягом перших двох годин після операції.

     Підготовка до анестезії

     Необхідною умовою безпеки при анестезії є порожній шлунок.  Справа в тому, що якщо під час операції виникне блювота, то дуже велика ймовірність, що частина вмісту шлунка потрапить в дихальні шляхи, а це вкрай небезпечно.  Саме тому протягом 6 годин до операції дитини не можна годувати, а мінімум за 2 години - і поїти.

     Не турбуйтеся, така «дієта» не принесе дитині шкоди, навіть якщо він зовсім маленький.  Анестезіолог може вводити йому рідину, в тому числі глюкозу, внутрішньовенно, якщо в цьому буде необхідність.  Якщо ж раптом Ви не змогли встежити за дитиною, і він що-небудь з'їв - обов'язково скажіть про це лікареві хірургу або анестезіологу, нехай краще дитину прооперують в інший день, ніж піддавати його такої небезпеки!

     Обов'язково задайте анестезіологу будь-які Ваші питання.  Єдине питання, яке недоречний до операції - це «Коли нас випишуть».  Пам'ятайте, що якщо операція необхідна, то анестезіолог - це «захисник» Вашої дитини від будь-яких проблем, які можуть під час неї виникнути.

     

     

     

     Давидова Анна Григорівна,

     к.мед.н., лікар-педіатр, дитячий анестезіолог,

     асистент кафедри дитячих хвороб ФПО ЗДМУ

    Хвилина позитиву

    Кроки до здоров'я

    Соціальний проект
    для дітей і батьків, майбутніх мам,
    лікарів.

    Сайт супроводжується провідними фахівцями кафедр
    Запорізького державного медико-фармацевтичного університету

    Ми:    babykrok@gmail.com

    Задати питання
    Всі права захищені © Кроки до здоров'я