22-23 лютого відбулась  міжвузівська  ІV навчально - практична конференція для лікарів-інтернів, молодих спеціалістів педіатрів, неонатологів, лікарів загальної практики сімейної медицини «Імунологічні читання»

Всё повидавший на пути своём,

Изведавший все горести на свете,

Из благ земных прошу лишь об одном –

 Пусть никогда не умирают дети.

Я понимаю: этому не быть,

Смерть без разбора расставляет сети,

И всё ж я не устану говорить:

"Пусть никогда не умирают дети".

Автор: Кайсын Кулиев 

 

Лікарі-інтерни педіатричного профілю на шляху до придбання ерудиції та досвіду

“…..і мені здається, що лікарська інтуїція - це сукупність глибокої ерудиції, широкого кругозору, клінічного мислення з індивідуальною здатністю швидкого аналізу найбільш важливих вирішальних фактів”. Федір Углов

22 -23 лютого відбулася 4-а навчально-практична міжвузівська  конференція лікарів–інтернів педіатричного профілю “Імунологічні читання”, яка проходила на базі 5-ї дитячої клінічної лікарні.

Лікарі-інтерни та клінічні ординатори під керівництвом викладачів кафедр дитячих хвороб (зав.каф.проф. Боярська Л.М.) та патологічної фізіології (зав.каф.проф. Ганчева О.В.) ЗДМУ підготували доповіді, в яких поєднується розуміння глибинних патофізіолгічних процессів з клінічними проявами первинних  імунодефіцитних станів. Молодими фахівцями ЗДМУ були представлені доповіді з історії розвитку імунології  (Олена Стецюк), структури та функції імунної системи (клінічний ординатор Ганна Логвінова), різноманіття первинних імунодефіцитів та складнощі їх діагностики віддзеркалювалися у доповідях лікарів-інтернів Зайцевої Наталії, Хірманчук Юлії, Запорожченко Дар’ї. Констатували факт відсутності настороженості у практичних лікарів щодо діагностики первинних імунодефіцитів,що призводить до смертності у малюковому віці, або розвитку важких хронічних хвороб.  У доступній для розуміння формі лікарі-інтерни Кубрак Віталій, Бондаренко Варвара (ЗМАПО)  ознайомили присутніх з проявами захворювань та принципами імунодіагностики. Правила  розшифровки імунограми були представлені лікарем-інтерном Міненко Юлією.

Увага слухачів також була спрямована на випадки з практики такі як транзіторний імунодефіцит новонародженої дитини (лікар-інтерн неонатолог Скідан Наталія), селективний імунодефіцит (лікар-інтерн Сушко Наталія), хвороба Брутона у близнюківи (клінічний ординатор кафедри дитячих хвороб Запорожченко Дар’я), аутизм, як прояв імунних порушень в організмі (лікар-інтерн  Бабіч Ірина ), вплив стресу на імунну відповідь дитини(лікар-інтерн Ворошилов Євген), тощо. Особливу зацікавленість аудиторії викликала доповідь щодо доцільності використання при гострих респіраторних інфекціях імунокоректорів та імуномодуляторів (клінічний ординатор кафедри дитячих хвороб Маліношевський Роман).

На конференції  також були представлені доповіді лікарів-інтернів педіатрів ЗМАПО. Впродовж майстерного ведення конференції (кл.орд. Маліношевський Роман, Логвінова Ганна,  Григор’єва Олеся та лікар – інтерн Стецюк Олена) у слухачів (практичні лікарі, викладачі, інтерни, студенти шостого курсу ЗДМУ) виникали запитання та дискусії.

Думка учасників конференції щодо пізнавальної цінності доповідей для фахівців одностайна .

 

 

 

Кафедра дитячих хвороб


Поделиться ссылкой на эту страницу:
Оставить отзыв